Tesettür Mayo Seçiminde Nelere Dikkat Edelim?
Tesettür Mayo Seçiminde Nelere Dikkat Edelim?
29 Ocak 2018

Tesettür mayo seçiminde kumaş tercihi ve kalitesi en önemli madde olmalı. Bizde üretirken kumaş kalitemize diğer her adımdan daha fazla önem, zaman, emek ve para harcıyoruz :) emin olun.

Tam kapalı mayo kumaşı neden diğer mayolardan daha önemli?

Elbette kaliteli kumaş her zaman önemlidir. Fakat minnacık bir bikini ve mayonun vücuda verdiği his ile yaklaşık 2 kg dan üretilen kapalı mayonun verdiği his arasında dağlar kadar fark var. 

Kumaş seçiminde aynı zamanda alışkanlıklarda önemli, kimimiz paraşüt kumaş ile olan kapalı mayo modelleri ile rahat ederken, kimimiz likralı kumaştan üretilmiş kapalı mayo modellerini tercih ediyoruz gibi...

Üretici olarak ve tek işi tesettür mayo üretimi olan bir işletme olarak, tarafsız yorum yapamayacağımızı düşünebilirsiniz ama lütfen yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

Biz 2015 yılında ilk üretimimizi %80 polyester % 20 likra iplik ile su itici apreli, 230 gr ağırlığında özel üretim kumaşımızla yapmaya başladık. Kumaş kalitemiz konusunda hiçbir tereddütümüz yoktu. Üretimimizi ülkemizde, kaliteli iplik ve boyalarla, daha az yıpranma özelliğine sahip, iç göstermemesi için titizlikle, yüksek su itici apreli olarak tamamladık. 

Evet, hem kumaş hem baskı kalitelerimizden dolayı mayolarımızdan sıkılsanızda, eskimediği için giymeye mahkum kalacaksınız, dedik. 

Mayolarımız çok sevildi, tavsiye edildi, kullanıcı sayımız arttı, eleştiriler ve öneriler bize daha fazla sayıda ulaştı. Çok şükür bizim üretimimiz için bir elin parmaklarını geçmeyen şikayetler aldık, emeğimizi takdir ettiniz. Ama bizim bu az sayıda da olsa şikayetleri ve önerileri dinlemezsek içimiz rahat etmeyecekti, sizin için daha iyisi için çalışmaya karar verdik.

-Siz dediniz ki? Haşema kumaşı çabuk kurumalı?

Kumaşcımız dediki; Kişilerin bu yorumu görecelidir. Bulunduğu yerin sıcaklığına, günün saatine göre bile bu değişir. Sadece laboratuar sonuçlarında bu karar verilebilir, o da karşılaştırmalı olmalıdır.

Biz dedik ki; Elbette ama biraz daha hızlı kuruması için farklı kumaş araştırmamıza başlayalım...

-Siz dediniz ki? Suya girince üzerime yapışıyor?

Kumaşcımız dediki; İddia ediyoruz ki tüm kumaşlar hatta muşamba bile suya girince yapışır, belki mikadan yada kalın lastikten vs yaparsanız üzerinize yapışmaz.

Biz dedik ki; Evet suda bütün kumaşlar yapışır, belki müşterilerimiz çıkıncada uzun süre yapışık kalıyor demek istemiştir, araştıralım.

-Siz dediniz ki? Sudan çıkınca vücuduma yapışıyor, ağırlaşıyor?

Kumaşcımız dedi ki? Doğrudur, iç göstermemesi için yüksek gramajda ürettik, gramajı düşürmeyelim ama farklı iplikle farklı bir çalışma yapalım.

Biz dedik ki? Harika, hemen başlayalım :)

- Siz dediniz ki? Paraşüt kumaş seviyoruz biz, sizde neden yok?

Biz dedik ki? Başımız üstüne...

- Siz dediniz ki? Açık renkler sudan çıkınca iç gösteriyor?

Kumaşcımız dedi ki; Buna bir şey yapamam.

Biz dedik ki; Buna çözüm yok, beyaz gömlek örneğini verdik. Ama teknik olarak şöyle yapalım, dikimde sadece göğüs kısımlarını çift kat olarak kalıplarımızı çalışalım, gönlünüz rahat olsun.

Veee....
Yeni sezon kumaşlarımız, daha sık ilmekli dokuma ile farklı iplikten, daha hafif hissi ile yumuşacık, iç tarafı kadife dokulu ve her zamanki gibi yüksek su itici apreli olarak hazır. 

Yazarken çok kısa sürdü ama sanırım 4 aydır kumaşımızı oturtmaya çalışıyoruz. Ümit ederiz eksiklerimizi tamamladık ve memnun kalacaksınız.

Sorunlarınızı, şikayetlerinizi bizimle paylaşmanız bizim için çok önemli. Kendimizi geliştirmemiz için, size daha iyi kullanımlı, kaliteli üretimli haşema modellerimizle hizmet verebilmemiz için...

Teknik olabilirlikler çok önemli tabii. Suya girince yapışmayan kumaş isterdik ama bu yüzyıl için mümkün görünmüyor. Daha hızlı kuruma özelliği incelikle bağantılı ama inceliğinde farklı dezevantajları mevcut. Hiç bir şey olmasa bile yaklaşık 2 kg kumaşdan üretim yapılıyor, bel lastikleri, iç çamaşırları vs hepsinin hızla kuruması çok zor. Görevden kaçtığımız için değil, açık yüreklilikle niyetimizi ve emeğimizi anlatabilmek adına yazıyoruz. 

Lütfen sağlığınız için mümkünse tam kapalı mayolarda, yedek mayo ile tatile çıkın, denizden çıkar çıkmaz bir diğeri ile değişim yapın.

Siz önerin, biz çalışmaya devam edelim, zevkle yapıyoruz. Herşey sizin için, yine hepbirlikte çok güzel geçecek yeni bir yaz tatili için...

Whatsapp Destek Hattı x Destek ve Sipariş için Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.