Sömestr yarı yıl tatilinde Kaplıca...
Sömestr yarı yıl tatilinde Kaplıca...
14 Ocak 2019

Karneleri ve notları düşünmeyin. Dolu dolu 15 gün dinlenip, ikinci döneme şarj olmuş şekilde başlamak için harika bir fırsat olarak bakıp, tadını çıkarmanın planını yapalım.

Tatili evde geçirecekseniz de, bulunduğunuz şehirdeki aktiviteleri de değerlendirin. Hatıralarınıza güzel yaşanmışlıklar atmanın en kolay yolu bu olacak. Çocuğunuza verdiğiniz değeri göstermenin en güzel yolu, onun sevdiği aktivitelere sizinde eşlik etmeniz, desteklemeniz. Ev hanımı iseniz, ev işlerine 15 gün ara verin, çalışıyorsanız mümkünse perşembe, cuma izinleri alarak çocuğunuzla birlikte olma fırsatını yakalayın. 

Bu sene sömestr tatilinde güzel bir tatil planı yapmak istiyorsanız;

Kış günlerinde akla ilk gelen;

Kayak Tatilleri, temiz dağ havası ve spor...

Kaplıca Tatilleri, şifalı sular ve dinlence...

İkiside yoğun şehir temposundan uzaklaşarak, doğanın içinde, temiz hava ile gelen sağlığı, spor veya dinlenerek alma şansı tanıyor.

Biz bu sene, hem macera arıyoruz, hem termal su keyfi yapmak istiyoruz derseniz, 

Ve birde pasaportunuz hazır ve dünyayı keşfetmeyi seviyorsanız;

Yakın uzak bakmadan, yolumuz açık olsun diyip, hayallerimizi gerçekleştirelim:

Japonya'da, Takaragawa Onsen Kaplıcası...

Takaragawa Onsen, dünya üzerindeki en muhteşem doğal kaplıcalardan biri. Harika manzaralı bir nehrin kıyısında, Japon dağlarının arasında... Onsen'in suyunun sinir bozuklukları, kan dolaşımı aksaklığı, eklem ve kas ağrıları, cilt tahrişlerine iyi geldiği biliniyor. O kadar yola, huzur ve sağlık için gidip, iyi gelmemesi mümkün değil sanki :)

Prag'da Karlovy Vary Kaplıcası...

Dünyanın önemli kaplıcalarındandır. Kralın banyosu anlamına gelen Karlovy Vary kentinde 12 adet sıcak su kaynağı ve hizmet alabileceğiniz, oteller,spalar bulunmaktadır. Atatürk, Freud, Beethoven'ında içinde bulunduğu dünyaca ünlü değerli isimlerinde kaldığı otellerde rezervasyon yaptırabilirsiniz :)

İtalya'da, Terme Di Saturnia Kaplıcası...

Toscana'da, görülmeye değer, şifası bol Terme di saturnia kaplıcası. Toscano'da görülmeye değer, buda bize yeter :) Yaklaşık 37 ° C'lik sıcaklıkta, doğal bir kraterin içine girmiş olan termal sudur. Faydaları hem dolaşım, solunum, kas ve iskelet sistemleri, hem de ciltte yenilenmede görülmektedir. Suyunun ayrıca antiseptik özelliği ile doğal bir peeling yaptığıda belirtilir.

Amerika'daki Büyük Prizmatik Kaplıcası... 

Yellowstone Ulusal parkının içinde bulunuyor. Yellowstone Ulusal Parkı, ABD'nin Idaho, Montana ve Wyoming eyaletlerinde yer alan millî parktır. Dakikada 71 °C , 560 galon kırmızıdan yeşile farklı renklerde çıkan sıcak su görülmeye değer. Mineral açıdan zengin alg ve bakteriler bu suda yaşamaktadır.  

Japonya'daki Kan Gölü Kaplıcası...

Eğer Japonya'daysanız ve Beppu şehrine gittiyseniz :) Sadece izlemek için gidilir, suyu aşırı sıcak olduğu için şifa almak mümkün değil. İnsanların girmesi için müsait değil. Yapısında aşırı miktarda demir oksit ve magnezyum oksit olduğu için kırmızı renkli kan gölü kaplıcası, genel kültür için duymadık demeyelim.

Çin'de, Huanglong Kaplıcası...

Huanglong Çin'in kuzey batısındaki Sichuan eyaletinin muhteşem bir manzaraya sahip doğa harikalarından biri. Harika renkleri ile gözlere adeta bir ziyafet sunan kalsiyum karbonat oluşumlu kaplıca havuzları, Çin seyahatine katılabilir.

İzlanda'da Blue Lagun Kaplıcaları...

Dünyaca ünlü Blue Lagoon ( Mavi Göl), Pek çok mineral açısından zengin olan bu suların sedef gibi cilt rahatsızlıklarına iyi geldiğine inanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın!

Laf aramızda, çoluk çocuk bu seyahatlerden herhangi birini yaptıysanız, yılın ebeveyni ödülüne hak kazandınız :)

Sevgiyle kalın...

Whatsapp Destek Hattı x Destek ve Sipariş için Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.