Haşema Önyargısının Nedenleri?
Haşema Önyargısının Nedenleri?
07 Şubat 2018

Öncelikle Türkiye'deki ilk tesettür mayo markası Haşema, kağıt mendil yerine selpak ismi kullanmamız gibi, tesettür mayonun karşılığı olarak kullanılmaktadır. İlgili, ilgisiz, kullanan kullanmayan herkes tesettür yada kapalı mayo yerine haşema ismini bilir. Fransa'daki 'burkini ban' , 'haşema yasağı' ndan sonra daha da çok konuşuldu

Haşema ön yargıları da çoğumuzun bildiği;

Tesettürün mayosu mu olur?
Kıyafetlerinden ne farkı var? 
Vücuduna su değmedikten sonra suya girmenin ne anlamı var?
Çok çirkin görüntü?
Bununla boğulmayın sakın :(
Haşema ile havuza giremezsiniz… gibi değişik görüşlerle karşılaşılabiliyor ne yazık ki.

Evet tesettürün de mayosu olabiliyor. Su itici özellik de, en kısa sürede kuruma için özel üretim tam kapalı mayo modellerimiz var.
Kıyafetten farkı var elbette, mayo kumaşından yapılıyor öncelikle...
Vücudumuza su değiyor, denizin şifasını ve keyfini çıkarmak için yeterli buluyoruz...
Güzellik ve çirkinlik görecelidir. Bir çok bikini de bir çok kişiye çirkin gelebilir, ama kimseyi ilgilendirmez. Sorumluluğumuz olmayan konularda yorum yapmak, çirkin söz söylemek de bize yakışmaz... Kalp kırmak iyi bir alışkanlık değil, bıraksak ne iyi olacak :)
Endişeye gerek yok, haşema giydiği için boğulan kişi istatistiklerde yok...
Havuza teknik olarak girilebilir elbette. Havuz seçimine bakmak gerekecek :)

Fransa'daki 'burkini ban' , 'haşema yasağı' ndan sonra,denize haşema ile neden girilir ki? konusu daha da çok konuşuldu, tartışanlar bile oldu (insanların ne giyeceğine karar verilmesinin, yasaklanmasının tartışması olmamalı görüşündeyseniz çok şaşırtıcı geliyor), kadın hakları olarak savunanlar da oldu, onaylayanlarda var mı bilmiyorum ama...

Hepimizin kendi inancı, istekleri, gelenekleri, alışkanlıkları ile dünya nimetlerinden faydalanma hakkı var. Allah'ın nimetleri sonsuz, kavgaya gerek yok. Önyargılar ve zanlar kalbimizi katılaştırmakdan başka bir işe yaramaz. Hepimiz sevgi dolu, yumuşacık, anlayışlı bir kalbe sahip olsak, herşeyi çok çok çok güzel göreceğiz inşAllah.

Mayovera olarak Allah razı olsun diye çok geri dönüşler aldık, sizlerin duası ile ilerliyoruz inanın. Memnuniyetiniz içinde çabalıyoruz. Önyargılara, kalıplara inat, edebimizle denizde havuzda her yerdeyiz... Birlikte daha keyifli bir dünyanın tadını çıkarmayı öğreneceğiz. Karşımızdakine sevgi ile bakarsak, aklımıza gelen ilk kötü düşünceyi kovup, gülümsersek; ikinci düşüncemiz bizi daha mutlu edecek güzellikde olacak. Deneyin lütfen :)

 

Whatsapp Destek Hattı x Destek ve Sipariş için Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.